Stolar, 4 st, design: Hans J Wegner, Y-stolen, Carl Hansen & son, Danmark, stämplade och etikettmärkta. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 8009
HANS J WEGNER, stol "CH30", Carl Hansen & Søn, Danmark, 1950-60-tal. - Bukowskis | Stolar, Möbler, Auktion
HANS J WEGNER. "Jakkens Hvile"/"Bachelor's chair", Johannes Hansen, Denmark about 1959. Furniture - Armchairs & Chairs - Auctionet
A set of six model CH 29 oak chairs by Hans J Wegner, two with leather upholstery and four with sheepskin. - Bukowskis